Opublikowano Dodaj komentarz

Jak dobrać najlepsze perfumy?

Jak dobrać perfumy do siebie, swojej osobowości albo wybrać dla kogoś na prezent? Sprawa jest bardziej złożona, niż można sądzić z pozoru. 😥 Perfumy oferowane na rynku mają najrozmaitsze zapachy, które w dodatku różnią się zależnie od tego, kto je „nosi”.
Na ich woń ma wpływ rodzaj skóry oraz indywidualny zapach każdego człowieka. Jak zatem wybrać te najlepsze? 🤔

Oto kilka rad, które pomogą Ci w wyborze perfum 😊

  1. Wypróbować na skórze. Najlepiej próbować perfum bezpośrednio na skórze, a nie na przeznaczonych do tego kartonikach. Wtedy można ocenić, czy dany zapach współgra z indywidualnym zapachem skóry i uniknąć przykrych niespodzianek. Zapach na bezwonnym papierze może okazać się zupełnie inny niż na ciele.
  2. Przygotować skórę i uwolnić ją od innych zapachów. Skóra powinna być odpowiednio przygotowana – wolna od wszelkich innych zapachów (czysta, nie poddawana wcześniej działaniu innych kosmetyków, nawet kremów). 
  3. „Ponosić” zapach przez kilka godzin. Warto pamiętać, że zapach perfum zmienia się z czasem, więc decyzji nie należy podejmować zbyt szybko. Dobrze jest „ponosić” kosmetyk na skórze przez co najmniej kilka godzin i wąchać go co jakiś czas, by zmiany te dostrzec.
  4. Nie wąchać zbyt wielu zapachów jednocześnie. Jeszcze jedna istotna kwestia, o której nie można zapomnieć, to percepcja zapachu. Zmysł węchu jest u ludzi dość słabo rozwinięty i dlatego po rozpoznaniu trzech zapachów w krótkim czasie nos przestaje odróżniać kolejne, wonie zaczynają mieszać się ze sobą, a wówczas wybór odpowiedniej staje się niemożliwy.


Z perfumami jest trochę tak, jak z ubraniami – określają styl tego, kto nosi je na sobie. 💛Idealne perfumy powinniśmy dopasować nie tylko do pory dnia i okazji, ale także do cech naszego charakteru.

💃 Elegantkom poleca się klasykę. Mogą one wybierać intensywniejsze zapachy z dużą dawką utrwalaczy (np. piżma). Do gustu powinny przypaść im przede wszystkim zapachy orientalne. Na opakowaniu mogą szukać kardamonu, cynamonu czy mchu dębowego. Idealnie sprawdzą się także lane perfumy szyprowe.

❤️ Romantyczki, które kochają pastele, koronki i falbanki najlepiej będą czuły się, gdy wybiorą perfumy kwiatowe.

💋 Femme Fatale chcą zwracać uwagę. Delikatne nutki kwiatowe i słodkie perfumy owocowe odpadają. Idealny zapach dla nich powinien kusić. Mogą więc sięgnąć po aromaty aldehydowe, które są ciężkie i bardzo długo utrzymują się na skórze.

🤾‍♀ Sportsmenki szukają przede wszystkim orzeźwienia. Powinny więc sięgać po świeże zapachy na bazie owoców cytrusowych.

Dzięki Nam wybór zapachów może być prostszy ❗ Przygotowaliśmy dla Was konfigurator umożliwiający dopasowanie perfum do płci, osobowości i cech charakteru. Wystarczy wejść w link i odpowiedzieć na kilka pytań. 👍 ⬇⬇⬇ Do dzieła 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *