Opublikowano 2 komentarze

Paryskie Perfumy – jak je używać?

Według Coco Chanel perfumy powinno aplikować się w miejsca, w które kobieta chciałaby być całowana. Jest to dosyć interesujące, jednakże nie sprawdzi się to w praktyce. Dlatego poniżej znajdują się Nasze rady, które pokażą Ci gdzie najlepiej aplikować perfumy, aby zapach był bardziej intensywny oraz trwały. 😍

Najczęstszymi miejscami, gdzie używane są perfumy, to szyja, nadgarstek i dekolt. Jednak nie są to miejsca, które najbardziej przedłużą trwałość. Kochani poniżej znajdziecie kilka najskuteczniejszych takich miejsc, polecanych przez specjalistów.

Czym różni się woda perfumowana od wody toaletowej

✅ W zagięciach łokci. Jedno z bardziej znanych miejsc, służących przedłużeniu działania perfum. Jest to bardzo ukrwione i ciepłe miejsce, w którym zaaplikowane perfumy będą utrzymywały się przez cały dzień, systematycznie uwalniając swą woń.

✅ Na lędźwiach. Zaletą aplikacji perfum na lędźwiach jest ich subtelność oraz unoszenie się w górę przez cały dzień. Dodatkowo woń przedostaje się również do ubrań, dzięki czemu zostaną z Tobą na dłużej.

✅ Skóra za uszami uznana jest za obszar, na którym perfumy utrzymują się bardzo długo. Niezwykle cienka skóra zapewnia stopniowe unoszenie się zapach.

✅ Aplikacja perfum na włosy jest doskonałym sposobem na długotrwałą woń w ciągu dnia. Uważaj jednak, bezpośrednia aplikacja na umyte włosy bądź regularne stosowanie perfumowanych kosmetyków do włosów zmienia nutę zapachową. Nie należy zapominać o tym, ze alkohol zawarty w perfumach wyraźnie wysusza włosy. Najlepiej jest aplikować perfumy z odległości co najmniej 20 cm.

Kliknij i zobacz, jak dobrać najlepsze perfumy?

✅ Punkty pomiaru tętna to miejsca na skórze, w których jest ona najbardziej ukrwiona i ciepła, co sprawia, że zapach dobrze się rozwija i jest bardziej intensywny. Punkty można znaleźć na wewnętrznej stronie nadgarstka, tętnicy szyi, za uszami, na zgięciach łokci, pod kolanami. Perfumy aplikowane w te miejsca są bardziej wyczuwalne. To temperatura ciała sprawia, że zapach uwalnia się przez długie godziny.

Jak przedłużyć intensywność zapachu?

Istnieje kilka sztuczek, które pozwalają przedłużyć zapach perfum.

Zobacz, czy perfumy mogą się przeterminować?

Faktem jest, że zapach szybciej ulatnia się na skórze suchej.

Zobacz, jak wybrać perfumy na ślub?

Należy zatem przed użyciem perfum nanieść bezzapachowy krem nawilżający. Nawilżona skóra zapobiega przenikaniu zapachu do wewnątrz, a pozwala na utrzymanie długo trwającego zapachu.