Darmowa dostaw od 59zł | Jeszcze tylko

 
0:0:0

Perfumy w samolocie – bagaż podręczny czy rejestrowany?

Perfumy w samolocie – bagaż podręczny czy rejestrowany?

Wybierasz się w podróż samolotem i chcesz zabrać ze sobą swoje ulubione zapachy? Zasady dotyczące bagażu mogą na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowane, ale bez obaw. Nasze rady pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości do co tego, jak należy spakować swoje kosmetyki!

Gdzie możemy spakować perfumy?

W zależności od Twoich potrzeb możesz zdecydować się na dwie opcje. Pierwszą z nich jest spakowanie perfum do bagażu podręcznego. Zabierasz go ze sobą na pokład samolotu. Na czas lotu kładziesz go pod fotelem, na półkę bądź w innym przeznaczonym to tego miejscu. Drugim wariantem jest bagaż rejestrowany, który jest przechowywany podczas lotu w luku bagażowym. Obie opcje mają swoje plusy i minusy.

Przewożenie perfum w bagażu podręcznym

Jeżeli nie wybierasz się gdzieś na zbyt długo, a co za tym idzie nie planujesz zabrać ze sobą wielu rzeczy, znacznie lepszą opcją będzie przewożenie perfum w bagażu podręcznym. Niewielką walizkę lub torbę możesz mieć przy sobie podczas całego lotu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ponosisz także dodatkowych kosztów.

Pamiętaj jednak, że przewożenie wszelkich płynów, również perfum, wiąże się z przestrzeganiem restrykcyjnych przepisów. Według zasad Urzędu Lotnictwa Cywilnego wszelkie płyny muszą być przechowywane w pojemnikach o pojemności nie większej niż 100 ml.

Ponadto należy je umieścić w przezroczystym woreczku strunowym. Każdy pasażer może zabrać ze sobą maksymalnie 1 litr płynów. Zwróć jednak uwagę na regulamin linii lotniczej, z której usług będziesz korzystać. Czasem sam woreczek musi mieć pojemność 1 litra.

To będzie oznaczało, że rzeczywista objętość płynów, które możesz wnieść na pokład, będzie jeszcze mniejsza. Może Cię to zdziwić, ale do takich płynów zaliczamy nie tylko tak oczywiste produkty jak perfumy czy toniki do twarzy, ale także lakiery do paznokci, płynne pomadki, kremy do twarzy, pasty do zębów, a nawet tusze to rzęs.

Nie zapomnij o tym podczas pakowania, ponieważ część nadprogramowych kosmetyków będziesz musiała wyrzucić w czasie kontroli bagażu. Sprawdź także dopuszczalne wymiary i masę bagażu na stronie linii lotniczej.

Przewożenie perfum w bagażu rejestrowanym

Zasady dotyczące przewożenia przedmiotów w bagażu rejestrowanym są znacznie mniej restrykcyjne. W tym wypadku możesz spakować dowolną ilość perfum czy kosmetyków. Dlatego warto zdecydować się na tą opcję, jeżeli planujesz dłuższy wyjazd.

Nie potrzebujesz także specjalnych opakowań czy woreczków strunowych. Przewożenie bagażu rejestrowanego ma niestety również kilka minusów. Po pierwsze musisz liczyć się z dodatkowym wydatkiem. Nie możesz też zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu swoich perfum.

Zazwyczaj na lotniskach nie obchodzi się z walizkami zbyt delikatnie, więc istnieje duża szansa, że twoje cenne flakony zostaną uszkodzone. Aby temu zapobiec, możesz włożyć perfumy między ubrania, zabezpieczyć je folią bąbelkową, gazetami lub czymkolwiek innym, co zmniejszy ryzyko stłuczenia buteleczek.

Jak zabrać ze sobą więcej zapachów do samolotu?

Jesteś miłośniczką perfum i nie wyobrażasz sobie wyjazdu bez co najmniej kilku zapachów? Mamy dla Ciebie kilka sposobów, które sprawią, że będziesz mogła wziąć ze sobą więcej kompozycji, nawet w bagażu podręcznym!

Najprostszą metodą jest przelanie ulubionych perfum do mniejszego aplikatora. Może Ci się to wydawać trudne, jednak na rynku są dostępne specjalne, przeznaczone do tego buteleczki z atomizerem. Zasada ich napełniania działa tak samo, jak w przypadku zwykłej zapalniczki. Mają one zwykle pojemność kilku mililitrów, dlatego łatwo zmieścisz w saszetce kilka kompozycji.

Możesz też skorzystać z próbek, zajmują bardzo niewiele miejsca i spokojnie wystarczą na wyjazd. Dobrą opcją jest także kupienie perfum na lotnisku w strefie bezcłowej. W tym przypadku flakon może mieć pojemność większą niż 100 ml.

Zapachy kupione na lotnisku nie wliczają się również do limitu 1 litra płynów na pasażera, dlatego nie musisz chować ich do przezroczystego woreczka. Pamiętaj jednak, by zachować paragon, aby mieć dowód, że produkt został kupiony na lotnisku. Perfumy muszą być także zapieczętowane, więc nie otwieraj ich, aby pomyślnie przeszły kontrolę.

Pamiętaj, jednak, że paragon i zabezpieczenia są ważne jedynie przez 48 godzin. Potem będą znów wliczać się do limitu 1 litra. Dlatego przed powrotem możesz np. wrzucić zapach do bagażu rejestrowanego.

Udostępnij